David Gilmour ikinci teklisi “Between Two Points”i yayınladı.

Volkan DAYAN'ın kişisel web sayfasıdır.

David Gilmour ikinci teklisi “Between Two Points”i yayınladı.

David Gilmour yeni albümü “Luck and Strange“in ikinci teklisi “Between Two Points“i yayınlandı. Bu sefer iki sürprizle geldi tekli. Birincisi uzun süreden beri ilk defa Gilmour başka bir grubun şarkısını yorumladı. İkincisi ise daha önce hem enstrümanı ile hem de sesi ile diğer eserlerine ufak dokunuşlar yapan kızı Romany Gilmour’a bu sefer bütünüyle tüm eseri emanet etti.

Eserin orjinali, Montgolfier Brothers‘ın “Between Two Points” parçası. Parçada Romany, derin düşüncelere dalmış vokalleri kederli bir arp üzerinden alırken, Gilmour daha sonra bir gitar solosu sunuyor.
Mark Tramner ve merhum Roger Quigley’den oluşan İngiliz ikilisi Montgolfier Brothers, parçayı 1999’da yayınladı. Bir video açıklamasında Gilmour, şarkının yorumunu orijinalinden farklı kılmaya çalışmadığını söyledi; bunun yerine, “Ben ‘Sadece müziğin yönlendirdiği yere gidiyorum, orijinalin sahip olduğu şeylerden bir şeyler yakalamaya çalışıyorum.’ “Bu şarkı çıktığı günden beri çalma listemde yer alıyor” dedi. “Daha yakın zamanda bir veya iki kişiye bundan bahsettim: Bunun bir hit olduğunu varsaydım ama kimse bunu bilmiyordu. Romany’den bir deneme yapmasını istedim.” dedi.

Tramner, Gilmour ve Romany’nin grubunun şarkısına bakışından memnun olduğunu ekledi: “Tüm en iyi coverlar gibi bu da orijinalinden farklı ama ruhu koruyor” dedi. “Romany’nin Roger Quigley’in sözlerini vokal olarak ifade etmesi ve arpın çalınması gerçekten çok güzel. David Gilmour’un kendine özgü gitarı yepyeni bir boyut katıyor.”

Kaynak: rollingstone.com

Hem anneden hem de babadan genetik olarak şanslı olan Romany harika sesi ile Gilmour ise her zamanki gibi gitar solosu ile şarkıyı taçlandırmış.

Bize de keyifle dinlemek düşer.