David Gilmour “The Piper Calls” teklisini yayınladı.

Volkan DAYAN'ın kişisel web sayfasıdır.

David Gilmour “The Piper Calls” teklisini yayınladı.

Pink Floyd’un yapıtaşlarından biri olan David Gilmour yeni albümü “Luck and Strange”in ilk teklisi “The Piper’s Call” yayınladı.

“The Piper’s Call”, Gilmour’un albüm için bestelediği sekiz yeni şarkıdan biri ve sözleri eşi Poly Samson tarafından yazıldı. Prodüktörlüğünü Charlie Andrew’un üstlendiği albüm, bas gitarda Guy Pratt ve Tom Herbert; davulda Adam Betts, Steve Gadd ve Steve DiStanislao; klavyede Rob Gentry ve Roger Eno; yaylı çalgılar ve koro düzenlemelerinde Will Gardner’ın da aralarında bulunduğu bir grup müzisyenin katkısıyla kaydedildi.

Söz yazarı Polly Samson, albümün “Yaşlılığın bakış açısından yazıldığını; ölümsüzlüğün değişmez olduğunu.” söylemiş ve The “Piper Calls”da bu durum, “Sonsuz gençlik vaadi, şöhretin ganimetleri, bir carpe diem tavrı.” gibi sözlerden anlaşılırken, “Ne pahasına olursa olsun, yılanlardan uzak dur.” dizesi dikkat çekmektedir.

İkinci nakarattan sonra Gilmour’un gitarı, uzun süredir hayranlarını heyecanlandıracak ve 78 yaşında olmasına rağmen yeteneğinden hiçbir şey kaybetmediğini ve iyi bir sese sahip olduğunu gösterecekbir solo ile hızlanmaktadır. Gilmour’un gitarları en tatmin edici şekilde feryat ederken şarkı aniden doruk noktasına ulaşmakta.

Kaynak: loudersound.com

Bize de keyifle şarkıyı dinlemek kalıyor. Özlemiştik seni David Gilmour.